337 MILIONÓW zasięgu dla marki Philips w 12 msc. Czyli Jak zdominować Social Media

AKTUALIZACJA: Philips właśnie odebrał za tę kampanię Effie Award! Gratulujemy!

Na początku 2020 roku marka Philips nawiązała współpracę z pyszności.pl w celu promocji nowych, innowacyjnych produktów z kategorii małego AGD. Dzięki obranej strategii, osiągnęliśmy wyniki niespotykane w świecie influencer marketingu. Choć liczby są absurdalnie ogromne, gwarantujemy że są w 100% prawdziwe i organiczne. Jak to się stało? Zapraszamy do lektury!

WYNIKI

 • 337 441 834 zasieg kampanii,
 • 170 000 000 wyświetleń filmów z lokowaniami,
 • 821 587 tysięcy reakcji pod postami dla Philips (polubienia, udostępnienia, komentarze),
 • 298 665 przejścia do stron produktów na sklepie Philips.pl

W SKRÓCIE

 • cel: kampania promująca 4 hero produkty (Philips Ovi, Philips Zoodler, wyciskarka wolnoobrotowa, blender próżniowy)
 • gdzie: Facebook/Instagram
 • czas: 12 msc
 • format: video

MEDIAPOP i Philips

MEDIAPOP to jeden z najszybciej rozwijąjących się wydawców internetowych w Polsce, z silnym focusem na social media. Treści tworzone przez MEDIAPOP każdego dnia docierają do 6,9 miliona unikalnych użytkowników, a w portfolio znajdują się m.in. takie tytuły jak Jastrząb Post, Pyszności, czy Genialne. Swoją unikalną umiejętność tworzenia angażującego contentu, potrafimy przełożyć na skuteczne kampanie reklamowe dla największych marek w Polsce i na świecie.

Philips zwrócił się do MEDIAPOP w związku z wprowadzeniam na rynek nowych, innowacyjnych produktów z kategorii małego AGD. Głównym celem kampanii było zbudowanie świadomości nowych produktów, oraz pokazanie ich unikalnych zalet.

JAK TO ZROBILIŚMY?

1. Lokowanie produktów Philips w ich naturalnym środowisku – w kuchni!

Jak sprawić by konsumenci zainteresowali się nowymi, innowacyjnymi produktami od Philips? Angażujący i wartościowy content! Obraliśmy strategię która miała na celu pokazanie produktów Philipsa w ich naturalnym środowisku. Zdecydowaliśmy się na serię przepisów z użyciem produktów Philips w kuchni. Przepisy były dobrane w taki sposób, aby jak najlepiej pokazać innowacyjność i przydatności w kuchni produktów Philips.

2. Produkcja inspirujących video-przepisów z wykorzystaniem produktów Philips

Zdecydowaliśmy się na format który na Instagramie oraz Facebooku jest najlepiej konsumowany, czyli krótkie około minutowe przepisy w formie video. Stylistyka flat-lay, pokazanie zalety oraz unikalnych cech i korzyści produktów.

3. Regularne publikowanie video z przepisami na kanałach Pysznosci

Pyszności to największy kulinarny „influencer bez twarzy” w Polsce. Społeczność ponad 2 milionów obserwujących zainteresowanych kulinariami. 8 milionów unikalnego zasięgu miesięcznie – te liczby robią wrażenie.

 

Wybór tego influencera był kluczowy dla sukcesu kampanii – Pyszności to ogromna społeczność, która oczekuje wartościowego contentu w tematyce kulinarnej. Właśnie dlatego na kanałach social media Pyszności możemy pozwolić sobie na dużą ilość treści sponsorowanych i lokowania produktu. Użytkownik nie odbiera tego w kategoriach reklamy, lecz inspiracji. Za każdym razem odbiorca otrzymuje konkretną wartość edukacyjną w tematyce, która go interesuje. Właśnie dlatego lokowanie produktu nie jest negowane przez użytkowników Pyszności, co bardzo często występuje przy kampaniach z innymi influencerami. Naturalne środowisko contentowe = win !

Do każdego przepisu, który lokował aktywnie produkt Philips dołączyliśmy link do produktu na sklepie.

EFEKT?

Gigantyczny wzrost świadomości nowych produktów kuchennych Philips, puste stany magazynowe w sklepie online, oraz wzrost pozycji w danej kategorii!

Produkujemy content na sociale, który dowozi konkretne KPI

Wyniki innych contentowych kampanii w social media

 • 4 mln instalacji aplikacji w 12 msc,
 • 2 mln wyswietlen jednego spotu viral video
 • 30 tysiecy prawdziwych zaangazowanych followersow w 30 dni
 • 27 000 sprzedanych produktów w 60 dni

Jeśli jesteś zainteresowany współpracą z MEDIAPOP, kliknij poniższy przycisk, aby skontaktować się z nami na Whats App, albo wyślij maila na [email protected]